Kereste Fiyatları 2018 yılı

  2018 Yılı Kereste Fiyatları

  Firmamız bünyesinde üretilen ürünlerimiz ve Türkiye'nin bütün bölgelerine verilen hizmetlerimiz ile yıllardır sektörde güven ile ilerlemekteyiz. Bir çok ürün çeşidi ile başlıca kereste olmak üzere Çorum merkezli olarak hizmet verdiğimiz ahşap sektöründe en çok tercih edilen ürünler aşağıda listelenmiştir.

  İnşaatlık çam kereste fiyatı : 850 +KDV
  Özel ölçü çam kereste fiyatı : 950+KDV
  İnşaatlık selvi kavak kereste fiyatı :  600+KDV
  SyPly plywood fiyatı : 189 tl KDV dahil
  Odek plywood fiyatı : 190 tl KDV dahil
  İkinci el emprenyeli direk fiyatı :  tonu 600 tl (minimum 1 tır 20 ton)
  1. Sınıf çam kalas fiyatı :  1300 TL/m3
  Ekstra budaksız lambri fiyatı :  1500 tl( 32 m2 kapatır net 19 mm kalınlık)

  Kereste Fiyatları

  Kereste insan hayatının birçok noktasında gerek duyulan ve doğada çokça bulunan önemli ürünlerden bir tanesidir. Aslında keresteyi asıl kıymetli hale getiren, kerestenin birçok işlemden geçerek kullanılabilecek hale getirilmesidir. Bu nedenle kereste fiyatları, işlenmeden önceki haline göre çok daha yüksektir. Kimi kereste fiyatları 50 TL gibi düşük bedeller karşılığındayken, kimi kerestelerin fiyatları da 1000 TL gibi yüksek bedeller karşılığında olabilir.

  Kerestelerde çeşitliliğin fazla olması aynı zamanda kereste fiyatları için de yüksek çeşitlilik oluşmasına neden oluyor. Bu sebeple sizlere tüm kereste türleri için fiyat listesi hazırlayamıyoruz ancak birçok kereste türünü de içine alan çeşitli ve genel kereste cinslerinin fiyatlarını listeleyeceğiz ve böylece aklınızda kereste fiyatlarına dair genel bir fikir bırakmış olacağız.

  Belirtmemiz gereken bir diğer konu ise kereste fiyatları birçok etkene göre farklılık ortaya çıkarabilir. Firmanın kâr marjı, kereste kalitesi gibi etkenler kerestenin fiyatını çok büyük oranda değiştirebiliyor. Haliyle sizlere aktaracağımız kereste fiyatları da ortalama olarak düşünülebilir. Yani net bir fiyat belirtmek doğru olmayacaktır.  Her Bütçeye Uygun Kereste Fiyatları

  Keresteler kullanım yerlerine ve amaçlarına göre büyük farklılık göstermektedirler. Kalite fiyat olarak tercihlerin büyük önemi vardır. Dayanıklılık gerektiren bir iş için kullanılan kereste ile sadece küçük bir duvar kalıbı yapmak için kullanacağınız kereste arasında gereklilik farkı büyüktür. Büyük dayanıklılık gerektirmeyen işlerde kullanılan düşük maliyetli keresteler sizin için daha verimli olacaktır.

  Kerestelerin kalitesi genellikle yapıldığı ağaca göre değişmektedir. En dayanıklı kereste’nin çam ağaçlarından yapıldığı bilinir. Bu nedenle çam kereste normal kavak kereste ile arasında dayanıklılık farkları bulunmaktadır. Tabiki bu  durumda dayanıklılık aralarındaki kereste fiyatları da etkileniyor. Bu nedenle hangi amaçla kullanacağınız çok önemli. Boş yere yüksek fiyatlar ödeyebilir yada ucuz olduğu için tehlikeye girebilirsiniz.

  . . .

  UYGUN FİYAT KALİTELİ ÜRÜN KERESTE

  Keresteler yapıldığı ağaçların kalitesine göre dayanıklılığı arttığını söyledik, sektörel kullanımlarda bu dayanıklılığa göre tercih edilmektedir. Fiyatlarını etkileyen bu dayanıklılık faktörü aslında maliyetten kar etmenin temelini oluşturur. Yapacağınız işe uygun dayanıklılığı ölçülerek uygun tercih yapılır ve yeterli dayanıklılığa sahip kereste tercih edilir. Bu sayede kereste fiyatlarında düşüş elde etmiş olabilirsiniz.

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şimdi ara

  Whatsapp

  İnstagram

  BEYNHOST