Çam Kereste

Tomruklarım belirli ebatlarda ölçülüp, biçilip yontulmasıyla elde edilen ürünlere kereste denir. Çam ağacı kullanım alanları ile kereste türünde en çok tercih edilen ağaç türüdür. Çam kereste ülkemizde ve dünyada tüm alanlarda kullanılmaktadır. Üretimi kolay olan ve dekorasyon, yapı, bina gibi inşaat alanlarında kullanılan kereste türüdür. Genellikle yapı ve ambalaj türlerinde kullanılan, çam, ladin, kavak ve göknar bu sınıfa giren en yaygın kullanılan kereste türüdür. Genelde çok yağış alan yerlerde yetişen, büyümesi uzun yıllar alan çok şık damarlı olan ağaçlardan elde edilen kerestelerdir.

Çam Kereste Kullanım Alanları Nerelerdir?

Çam kerestenin en popüler ağacı Sarıçam ağacıdır. Genellikle her alanda kullanılan sarıçam kerestesi, kullanım kolaylığı ile tercih ediliyor. Kullanım Alanları ise şu şekilde,

  • Doğrama
  • Mobilya
  • Kaplama
  • Parke
  • Dekorasyon işleri
  • Kapalı mekân işleri

Bu alanlarda oldukça fazla tercih ediliyor. Sarıçamı diğer Camlardan ayrı tutan özelliği ise sert olmamasıdır. Kereste olarak kalitesi en yüksek olması ve rengi insanları cezp ediyor. Bu özellikleri ve kullanım alanları daha fazladır. Çok daha özel bir türdür. Mobilyalarda kullanılan Çam kerestesi kaliteli ve sağlam bir mobilya üretimine destek veriyor. Evlerde ve ofislerde kullanılan parkeler, çam kereste ham maddesi olarak kullanıldığında, kaliteli ve sağlam bir iş ortaya çıkıyor. Birçok ev ve ofislerde dekorasyon ürünü olarak bu kereste türünden yapılmış objeler tercih ediliyor.

Çam Kerestesinin Özellikleri

Kullanımı açısından oldukça rahat olan bu kereste türünün birçok özelliği bulunmaktadır. Barındırdığı bu özellikler, keresteler arasında çam kereste tercih etmeye sebebiyet veriyor. Çam kerestesinin bilinen kullanım özellikleri şu şekildedir.

İyi çivi tutar. Bu sayede yapılan işler daha sağlam ve hızlı bir şekilde ilerler. Kolay vidalanır. Ayrıca cilalama işlemi çabuk yapılır. Çok kolay bir şekilde rendelenir ve şekil verilir. Bu sayede üreticiye rahat bir iş imkânı sağlar. Kolay işlenebilen özelliği ile zamandan kazanmayı sağlar.

Yılların bize vermiş olduğu tecrübe ve deneyim ile teknolojinin getirmiş olduğu özellikleri kullanarak sizlere kereste alanında her türlü hizmeti sunuyoruz. İstediğiniz ebat ve boylarda çam kereste imalatı yapıyor, siz değerli müşterilerimizin taleplerine karşılık veriyoruz. Kaliteli, güvenli ve profesyonel bir hizmet veren firmamızdan siz de yardım alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi ara

Whatsapp

İnstagram

BEYNHOST